Bursa Valiliği AB Online Akademisi

AB Online Akademide Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

11 Mayıs 2016 Çarşamba


Valiliğimiz AB Proje ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından ülkemizin Avrupa Birliği'ne adaylık sürecinde AB müktesebatına ve ulusal kalkınma planlarına uygun, valilik ana ve bağlı birimlerinde kapasite oluşturmak ve geliştirmek, AB kurumları, Dünya Bankası, ülkemizdeki büyükelçilikler, Avrupa Birliği Bakanlığı ve diğer ulusal ve uluslararası kurum/kuruluşlar tarafından yapılan ülkemizin yararlanabileceği proje teklif çağrılarını, bu kapsamda yapılan her türlü etkinliği ilgili kurum/kuruluşlara, tüm vatandaşlara duyurmak, kamu yönetiminde ve sivil toplumdaki yeni gelişmeleri takip etmek ve Avrupalılık boyutunu ilimize taşımak, Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyona dayalı özel sektör, kamu, STK işbirliğine dayalı projeler üretilmesini sağlamak amacıyla "Bursa AB Online Akademisi" oluşturulmuştur.

Mobil uygulamayla kullanıcıların telefon, tabletten erişebildiği Online Akademiyle zamandan ve maddi olanaklardan tasarruf sağlayarak dijital bir öğrenme ortamı sunulmaktadır. Eğitimler sonunda kullanıcıların bilgilerini sınayan 3 Sertifika Sınavı bulunmakta, yapılan değerlendirmeler sonucunda "Online Akademi Sertifikası" verilmektedir. 

Bahar ve yaz döneminde 13 Eğitim modülü ve 3 Sertifika Sınavını tamamlayarak başarılı olan 102 mezunumuz vardır. Bu kapsamda 25 Ekim 2016 tarihinde Podyum Davet’ de “AB Online Akademisi Mezuniyet Töreni” gerçekleştirilmiştir. Bahar ve Yaz Dönemi Mezunları’nın cübbelerini giyip sertifikalarını aldığı törende AB Online Akademisi kullanıcıları tecrübelerini paylaşmıştır.                                      
                               
 

Okunma Sayısı: 6213 Diğer AB Eğitim Duyuruları